Warto wiedzieć

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Aby wyjechać przez naszą agencję należy odwiedzić jedno z naszych biur osobiście lub zarejestrować się w poprzez wypełnienie formularza na stronie. Nasi rekruterzy skontaktują się z Tobą i przedstawią aktualne oferty pracy oraz sprawnie przeprowadzą przez proces rekrutacji. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

Po zaakceptowaniu przez Ciebie warunków pracy oraz terminu wyjazdu następuje kompletowanie dokumentów niezbędnych do wyjazdu oraz podpisanie umowy o skierowanie do pracy do pracodawcy zagranicznego w Holandii . Pomożemy Ci w zorganizowaniu przejazdu busem, od lat współpracujemy z zaufanymi przewoźnikami, którzy dowiozą Cię bezpiecznie na miejsce naszych kandydatów. Koszty transportu do i z Holandii pokrywasz we własnym zakresie.

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi klientami. Wyjeżdżając z Nami do pracy masz pewność, że podejmujesz legalną pracę, podlegasz pod Układ Zbiorowy Pracy i jesteś uprawniony do wszystkich świadczeń pracowniczych w kraju podjęcia zatrudnienia. Jesteśmy wpisani do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 11653 oraz do holenderskiej Izby Handlowej pod numerem KvK 62823086.

Co tydzień dostajemy oferty z możliwością wyjazdu w parach. Niestety pracodawca nie jesteś w stanie zagwarantować wspólnej pracy co wynika z różnic w kwalifikacjach pomiędzy osobami w parze (takimi jak znajomość języka, prawo jazdy, certyfikaty na wózki widłowe itd). Niemniej jednak pracodawca dokłada wszelkich starań aby zapewnić parze wspólne zakwaterowanie.

Do pracy za granicą należy zabrać ze sobą ważny dowód tożsamości tj dowód osobisty lub paszport (UWAGA: dokument nie może być pęknięty, uszkodzony lub po terminie ważności), dokument z numerem konta bankowego, kartę do bankomatu- aby mieć dostęp do zarobionych pieniędzy oraz pieniądze na pierwsze dwa tygodnie pobytu, numer podatkowy danego kraju jeżeli został już wydany (BSN- w Holandii ). Warto również zabrać ze sobą prawo jazdy, certyfikaty potwierdzające umiejętności oraz referencje. Na miejscu w Holandii może przydać Ci się również aktualne zaświadczenie o niekaralności.

Należy wziąć ze sobą buty ze stalowymi przodami. Jeżeli nie posiadasz takich butów, dostaniesz je od pracodawcy, odzież roboczą, jeżeli na zakładzie jest wymagana specjalna odzież wierzchnia zapewnią ją pracodawca. W zależności od pracodawcy obuwie i odzież są darmowe lub płatne. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskasz podczas rekrutacji oraz na umowie, którą z nami podpisujesz. Należy również ze sobą wziąć pościel, śpiwór, komplet sztućców, talerze, kubek oraz garnek.

Warto wiedzieć po wyjeździe

Wynagrodzenie u większości pracodawców jest wypłacane co 1 tydzień, jednak pierwsza wypłata jest po dwóch tygodniach, a ostatnia już po zakończeniu pracy. W sytuacjach kiedy pracodawca wypłaca wynagrodzenie co 4 tygodnie istnieje możliwość pobrania zaliczki na poczet wypłaty. Warto wziąć pieniądze na pierwsze dwa tygodnie pobytu do momentu otrzymania pierwszej wypłaty lub zaliczki. Koszty mieszkania, ubezpieczenia oraz podatki są odprowadzane z wynagrodzenia co oznacza, że nie trzeba brać ze sobą dodatkowych pieniędzy, aby pokryć te koszty. Wynagrodzenie jest wypłacane na osobisty rachunek bankowy pracownika.

Każda osoba, która chce podjąć legalną pracę w Holandii lub musi posiadać numer podatkowy BSN. Numer ten zostaje nadany raz, czyli jeżeli pracowałeś wcześniej w Holandii musisz wziąć ze sobą dokument nadania ( jeśli zgubiłeś BSN, można wyrobić duplikat w Holenderskim Urzędzie – koszt około  €20 ). Jeżeli jeszcze nie posiadasz tego numeru, pracodawca zagraniczny pomoże Ci w załatwieniu formalności.

Pracodawca zapewnia Ci zakwaterowanie w czasie trwania kontraktu. Są to domki jednorodzinne, całoroczne domki typu boongalow lub hotele robotnicze. Adres zakwaterowania w Holandii dostaniesz od nas przy podpisaniu umowy.

Podczas okresu zatrudnienia jesteś objęty obowiązkowym, podstawowym ubezpieczeniem zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w kraju zatrudnienia. Podlegasz świadczeniom socjalnym na takich samych zasadach jak pozostali pracownicy zatrudnieni w danym zakładzie pracy.

Pracodawca zorganizuje Twój dojazd do pracy na terenie Holandii. Większość firm z którymi współpracujemy ma do Twojej dyspozycji samochody firmowe. Jeżeli odległość do pracy jest niewielka być może będziesz dojeżdżał na rowerze.

Po przybyciu na miejsce będziesz mieć kontakt z koordynatorem, który pomoże Ci w sprawach formalnych, przedstawi Cię u pracodawcy oraz pomoże w razie trudności. Numer telefonu do koordynatora dostaniesz od nas przy podpisywaniu umowy.